fbpx

Тепловий насос. Питання та відповіді

Експлуатація  теплових насосів.

Як працює тепловий насос ?

Тепловий насос  транспортує тепло з одного місця в інше. Ваш холодильник працює за таким же принципом. Якщо Ви поставите пляшку з водою в холодильник, через деякий час, вона охолоне. Доторкнувшись до задньої стінки холодильника, і Ви відчуєте тепло, яке холодильник забрав у пляшки. Використовуючи цей же принцип, тепловий насос переміщує тепло  із землі у Ваш будинок, а Сонце знову відновлює це тепло.

Як тепло переміщується з моєї ділянки у будинок?

Земля має властивість вбирати сонячне тепло. Це тепло витягується з колектора, покладеного на Вашій ділянці. Вода з незамерзаючої рідиною циркулює у колекторі, абсорбуючи тепло з навколишнього його грунту. Колектор  підключений до теплового насосу у будинку, який передає тепло в систему опалення і нагріває побутову воду.

Якщо температура в колекторі знизиться нижче нуля, тепловий насос не працюватиме і не буде витягувати тепло?

Ні, при нулі замерзає вода. Теплова енергія є в усьому, температура чого вище -273 ° C. Геотермальний тепловий насос буде працювати аж до -10 ° C у колекторі. В Україні укладання горизонтального колектора на глибину близько метра є оптимальною.

Який тип установки мені вибрати?

Доступна площа біля будівлі визначає метод поглинання тепла. Колектор може бути покладений у грунт або занурений у свердловину. Також він може бути покладений на дно водойми. Якщо місця для горизонтального укладання недостатньо і бурити дуже дорого, можна встановити повітряний тепловий насос. Його ефективність нижче, але встановити його можна де завгодно.

Наскільки ефективний тепловий насос?

Тепловий насос функціонує від електромережі, використовуючи витрачену енергію набагато ефективніше будь-яких котлів, що спалюють паливо. Значення ККД у нього в кілька разів більше одиниці. Наприклад, витрачаючи 1 кВт електроенергії, Ви отримаєте 3-4 кВт тепла. Таким чином, отримуєте 2-3 кВт тепла безкоштовно з навколишнього середовища.

Де в будинку потрібно розміщувати тепловий насос?

Можна розміщувати в підсобному приміщенні, коморі, підвалі, або навіть в гаражі.

Наскільки він галасливий?

Тепловий насос шумить як звичайний побутовий холодильник.

Який тип опалення вибрати?

Можна використовувати як радіаторну систему так і підлогове опалення. Найбільш ефективним поєднанням є використання теплового насоса  з підлоговимм опаленням. В такому випадку ККД буде максимально можливим. У комерційних будівлях тепловий насос краще підключити до системи повітряного розподілу.

Чи буде він опалювати в найхолоднішу пору року?

Так. Тисячі цих систем були встановлені в різних точках Європи, в тому числі і в Скандинавії, де зими дуже суворі. Ми сплануємо найбільш підходящу систему для Вас.

Чи можна отримати необхідну кількість гарячої води?

Ми зробимо правильний підбір виходячи із  кількості споживаної гарячої води в найхолодніший день в році. Теплові насоси виробляють не таку гарячу воду як газові котли. Замість виробництва гарячої води, якою можна обпектися, Вам потрібно буде додавати менше холодної води, ніж Ви звикли. Мета в тому, щоб не виробляти надто гарячу воду і таким чином економити Ваші гроші. Адже вироблення неадекватно гарячої води призводить до зменшення ефекту використання теплового насоса.

Можна використовувати тепловий насос в якості кондиціонера влітку?

Так. Можна придбати тепловий насос з блоком охолодження, що абсолютно прибере потребу у кондиціонуванні і гарячій воді у літній період. Технічно це реалізується за допомогою фанкойлів або припливної вентиляції.

Чи можу я підігрівати воду у басейні?

Так. Ми можемо розробити установку з підігрівом басейну.

Заощадить це мені гроші?

Так, порівнюючи з будь оплювальною системою, тепловий насос в кілька разів економічніший в експлуатації.

У чому екологічна безпека теплового насоса?

Насос не виробляє шкідливих викидів, вплив  колектора мінімальний, холодоагент , що циркулює в агрегаті, нетоксичний і нешкідливий для озонового шару.

Звідки тепловий насос витягує тепло?

Сонце – потужне джерело енергії, воно нагріває повітря, воду, земну поверхню і глибини. Тепловий насос витягує цю накопичену сонячну енергію.

Як здійснюється управління роботою теплового насоса?

Системний моніторинг реалізується мікропроцесорними засобами автоматики, автоматизована система керування забезпечує безпечний і ефективний режим роботи теплового насоса і додаткового обладнання. Детальний опис функцій можна знайти в інструкціях користувачів.

Що можна сказати про надійність системи?

Термін експлуатації земляного колектора залежить від рівня кислотності грунту і може досягати 50-100 років, при підвищеному ж “pH” – приблизно 30 років. Безпосередньо в самій установці єдиною рушійною частиною є компресор, термін служби якого становить 15 років, і який можна легко і дешево замінити після закінчення терміну його експлуатації.

Наскільки складно обслуговувати установку?

В процесі експлуатації система не потребує спеціального обслуговування, можливі маніпуляції не вимагають спеціальних навичок і описані в інструкціях до конкретних моделей.

Як дизайн установки вписується в інтер’єр будинку?

Тепловий насос компактний – серійні установки мають розмір 600x600x1650 і 600x600x850 мм.

Чи сумісний тепловий насос з уже наявною у замовника опалювальною системою?

Тепловий насос сумісний з практично будь-якою циркуляційною  опалювальною системою, незалежно від виду котла.

Summary
Provider Name
Институт тепла без газа,
ул. Кн.Ольги, 5в,Львов,Украина- Telephone No.+38 067 719 41 59
Description
Тепловой насос. Вопросы и ответы для потребителей

Прайс