fbpx

Сонячні колектори

Сонячні колектори (солярні системи)

сонячний колектор

Завдяки сонячним колекторам, ми маємо можливість скористатися єдиним всюдидоступним і 100% -но безкоштовним джерелом поновлюваної енергії – Сонцем.

Перейти

Зростання цін на опалення та газ призводить до того, що ми все частіше замислюємося про альтернативні джерела енергії. І це цілком розумно – віддавати половину заробітної плати за тепло в будинку не хочеться. Сучасні технології не стоять на місці, особливо коли мова йде про кліматичну техніку. Таке інноваційне пристосування, як сонячний колектор для опалення, дозволяє заощадити на комунальних платежах. До того ж, це 100% екологічний спосіб отримання енергії. 20-30 років тому сонячні батареї для опалення будинку викликали посмішку на обличчі. Сьогодні такі прилади були значно поліпшені та допрацьовані настільки, що становлять цілком серйозну конкуренцію газу, вугіллю та дровам. Ті українці, які вже встигли випробувати сонячне опалення будинку, відзначають високу ефективність систем і значну економію.

Як працює колектор?

Дана схема отримання енергії називається геліосистемою. Всього за рік вона виробляє від 600 до 800 кВт /год на 1 квадратний метр площі. Показник дорівнює 50% потреб тепла у приватному будинку. Можна стверджувати, що сонячний колектор дозволяє обігріти щонайменше 1/3 житлової площі. Принцип роботи системи нагадує водонагрівач. Енергія сонця, що генерується, віддається нагрівальному елементу. Він виглядає як панель площею 2-3 та більше квадратних метри. «Спіймані» протягом дня промені сонця переносяться на теплообмінник. Збагачений сонцем теплоносій надходить до системи, циркулює в ній. Таким чином, сучасна геліосистема допомагає заощадити на опаленні, обігріві води. У цьому полягає головна відмінність колектора від звичайної сонячної батареї. Він не накопичує енергію, а відразу нагріває воду. Щоб підвищити ефективність роботи, інженери часто поєднують 2 теплові системи. Наприклад, взимку сонце світить не завжди. Але за рахунок електрики здійснюється «примусова» циркуляція, і енерговитрати знижуються. Навіть сьогодні можна зустріти скептиків, які бачать у геліосистемі низький строк окупності та завищені ціни. Однак це не так. Порахуйте, скільки коштує прилад, його обслуговування та монтаж, порівняйте із вартістю традиційних теплових носіїв. Ви побачите, що витрачені кошти повернуться вже через 3-5 років. До того ж, тут діє принцип активного використання енергії. Чим більше ви користуєтесь сонячним опаленням приватного будинку, тим швидше окупається система. Не варто забувати і про те, що з кожним роком ціни на теплову енергію тільки зростають.

Вакуумний сонячний колектор для опалення будинку Hevelius Nibe

А ось і перший різновид альтернативних систем – вакуумні колектори. Їх принцип дії базується на застосуванні технології теплових трубок (труби тепла). Мідна трубка, що знаходиться у колекторі, нагрівається. Тепло передається разом із випаровуванням. Під час руху пар конденсується на холодних частинах трубки, виділяючи тепло. Замовляючи вакуумні сонячні колектори для опалення будинку на сайті nibe.com.ua, споживач отримує:

 • Персональну підтримку.
 • 5-річну гарантію.
 • Надточну установку для досягнення максимальної ефективності. Для задоволення потреб клієнта схема може складатися з 12-, 15- і навіть 20-трубчастих елементів.

Які ще переваги має опалення на сонячних батареях вакуумного типу? Для поглинання світла в холодну пору року вони пристосовані найкраще. При низькій температурі така сонячна система опалення має високі показники збереження тепла. А ось виготовлення систем своїми руками – кропітка та виснажлива робота. Створення окремих елементів для отримання тепла вимагає спеціальних знань, а без інструментів вам ніколи не вдасться все розрахувати. Тому розрахунок сонячних колекторів і установку краще довірити офіційному дилеру Nibe. Переваги вакуумних колекторів:

 • Вакуумні скляні трубки мають тривалий період експлуатації.
 • Один комплект дозволяє підключити до 6 пристроїв.
 • П’ятирічна гарантія.
 • Сертифікати на сонячні колектори Solar KEYMARK – найкращий доказ бездоганної якості товару.
 • Розумна ціна при купівлі в офіційного дилера Nibe.

Плоскі сонячні колектори Solar Hevelius Wunder

Уявіть собі прилад, що нагадує алюмінієвий ящик. Усередині знаходяться мідні трубки, а знизу – надійний шар теплоізоляції. Сонце потрапляє на верхній шар, закритий загартованим склом та пропіленгліколем. Останній поглинає сонячні промені. Іноді його називають абсорбером. Навіщо термоізолюється задня частина колекторного приладу? Щоб під час опалювального сезону зібране тепло не витрачалося даремно. А для досягнення 100% повітронепроникності схема обробляється герметиком. Пристрої Hevelius Wunder – це нове покоління альтернативних систем опалення. Вони використовують плівку високої якості, що поглинає сонячну енергію, а також загартоване скло-призму. В цілому, робота сонячного колектора в літній період повністю покриває потребу в гарячій воді.

Що ще важливо знати про плоскі колектори Hevelius Wunder?

 • Невелика вага і можливість монтажу як в горизонтальному, так і у вертикальному положенні.
 • Підключення сонячного колектора для будинку може здійснюватися однією батареєю – до 6 одиниць.
 • Опція розморожування.
 • Загартоване скло заломлює промені сонця, що нагрівають абсорбер. Це істотно підвищує ефективність.
 • Порошкове покриття корпусу чорного кольору, щоб він не віддзеркалював сонячне світло.
 • 10-річна гарантія. Виробництво сонячних колекторів на європейських заводах уважно контролюється. Це виключає ймовірність купівлі бракованих елементів. Якщо під час експлуатації вийде з ладу якийсь елемент, протягом 10 років клієнт може розраховувати на сервісну підтримку виробника. Цей принцип роботи є беззаперечним і дотримується нами вже не перший рік.

Плоскі сонячні батареї Nibe Solar

Схема такого колектора дещо відрізняється від перерахованих вище систем. Покриття батареї блакитне, високо-селективне. Використання сучасних технологій дозволило знизити вагу пристрою, хоча принцип роботи залишився незмінним. Інноваційне рішення Meander дозволяє істотно підвищити температуру робочого середовища, забезпечити рівномірне отримання тепла з усіх колекторів. Підключення сонячного колектора передбачає використання до 12 пластин всього в одній системі. Процес вмикання простий та швидкий, теплоізоляція відмінна, її товщина не перевищує 81 мм. Серед інших переваг системи:

 • Невелика вага, що спрощує установку.
 • В основі ізоляції – поліуретанові панелі PIR і мінеральна вата. Дозволяють зберегти максимальну кількість тепла.
 • 5-річна гарантія виробника.
 • Загартоване скло, що підвищує ефективність роботи колектора.

На що звертати увагу при виборі колектора?

 • Перш ніж купити та встановити на даху таку систему, важливо окреслити цілі, заради яких купується прилад.
 • Орієнтуйтеся на 2 показника – якість і ціну. Площа поглинаючої панелі – не найважливіша характеристика. Площа адсорбера – зовсім інша річ. Іноді габарити панелі перевищують площу покриття, що поглинає тепло. Рівень очікуваної ефективності приладу знижується (температура води, опалення та ін.).
 • Обов’язково повинно бути селективне покриття.
 • На ефективність роботи пристроїв впливає теплопровідність матеріалу, з якого зроблений абсорбер. Наприклад, теплопровідність алюмінію в 2 рази нижче, ніж міді. До того ж, чим ближче одна до одної розташовані трубки, тим вище ефективність роботи.
 • Товщина прозорого покриття також важлива. Не забувайте про те, що колектори знаходяться під постійним впливом природних опадів. Вони повинні витримувати не тільки сильний дощ, але і град, інші ударні впливи. Товщина 4 мм вважається оптимальною.

Всім перерахованим вище вимогам відповідають геліосистеми, які можна придбати у офіційного дилера Nibe. Тепло без газу – це реальність, яка доступна кожному мешканцю України. Використовуйте енергію природи і починайте економити вже сьогодні!

Прайс