fbpx

Промислові теплові насоси. Сила, що вражає

Промисловий тепловий насос – це високоефективний пристрій, який забезпечує нагрівання води, інших носіїв у системі теплопостачання різних об’єктів. Дозволяє утилізувати непридатне тепло, вироблене підприємствами фармацевтичної, хімічної, харчової та інших промислових галузей. Також використовується для утилізації тепла, що виділяється землею та водоймами. Встановлення промислового теплового насоса дозволяє вивести технологічні процеси на новий рівень. Це стало можливим завдяки рекуперації тепла (холоду). Витрати на електроенергію знижуються, витрати палива теж скорочуються. А оскільки енергозбереження завжди було проблемою №1 для промисловості, тепловий насос стає високоефективним засобом оптимізації виробничих процесів.

Історія появи промислових насосів

Жодне масштабне виробництво сьогодні не обходиться без нагріву сировини. Статистика вражає: 30% світових енергоресурсів йде саме на це. Страждає і економічна складова  і екологія. Тому підвищення ефективності виробничих процесів завжди стояло на першому місці. Зі шкільного курсу фізики ви пам’ятаєте, що тепло від більш нагрітого предмета до менш нагрітого передається довільно. Ні механічна, ні електрична енергія при цьому не витрачаються. Зараз ми говоримо про класичний теплообмінник. Тепловий трансформатор – дещо інший пристрій. Він дозволяє використовувати для нагрівання тепло речовини, що має низьку температуру. Промислові насоси застосовуються на виробництві. Вони сприяють ефективній роботі сушильних, виварювальних апаратів. Ще в 19 столітті прообраз такого агрегату створив лорд Кельвін. Він назвав його множником теплоти. Вже тоді пропонувалося використовувати поновлювані джерела природи: ґрунтові води, стоки, ґрунт. У США і європейських країнах теплові насоси активно застосовуються, починаючи з 60-70-х років 20 століття. В Україні вони з’явилися відносно недавно.

Різновиди промислового обладнання

Теплове обладнання ділиться на 2 типи:

  1. Парокомпресійне.
  2. Абсорбційне.

Принцип роботи парокомпресійного насоса чимось нагадує домашній холодильник. Він може забезпечувати не тільки опалення, але й охолодження, працювати у двосторонньому форматі. Напрямки застосування: промисловість, ЖКГ, сільське господарство. Абсорбційні промислові обігрівачі використовують пари літію в якості головної робочої речовини. Основні напрямки застосування: сільське господарство, енергетика, важка промисловість. У свою чергу, пристрої АТН діляться на водяні, парові, що працюють на рідкому паливі або газоподібному. Шведська компанія Nibe створює теплонасосні конструкції нового покоління. Вони виглядають як металеві контейнери, мають утеплений каркас. Усередині знаходяться наступні елементи:

  • Насос тепловий.
  • Устаткування, яке відповідає за циркуляцію.
  • Теплообмінники.
  • Контрольні прилади й запірна апаратура.

Замовивши промисловий насос, споживач може розраховувати на оперативну доставку, професійну установку обладнання на будь-якому об’єкті. Проводити спеціалізовані монтажні роботи не потрібно, наймати додатковий персонал теж не знадобиться. Як тільки АТН буде підключено до системи споживання, утилізації тепла, воно готове до експлуатації.

Переваги, критерії вибору

Застосування теплових насосів на виробництві – вдала ідея. При використанні тепла від стоків і шкідливих викидів економічна ефективність підприємства підвищується. Споживання палива знижується, що поліпшує екологічну ситуацію. Однак економити теж треба вміти! Обираючи якісний прилад, рекомендується прислухатися до думки фахівців і власників підприємств, які вже встигли випробувати новинку. Це заощадить не тільки ваші гроші на ремонт, але і час. Якісний, коректно встановлений тепловий насос скорочує викиди вуглекислого газу до атмосфери на 50%. Споживання енергоресурсів зменшується на 30%. Економічна доцільність промислових обігрівачів особливо актуальна, коли ціни на паливо і електроенергію ростуть, а збереження навколишнього середовища виходить на 1-е місце. Ось чому в Україні промислові насоси сьогодні користуються таким високим попитом. Таке обладнання здатне вирішити багато технологічних проблем підприємства. Але щоб використання було економічно вигідним, важливо зробити максимально точні розрахунки.

Чому саме NIBE?

Шведська фірма Nibe є визнаним лідером у виробництві альтернативних джерел тепла. Компанія витрачає колосальні кошти на розробку інновацій, роблячи акцент на таких якостях товару: довгий термін експлуатації, зручне використання, надійність, безпека. Витрати на обладнання NIBE повертаються вже за 3-4 роки. Коли виробництво віддалене від традиційних джерел палива (газові магістралі) і теплоносіїв, промисловий тепловий насос стає найзручнішим, ефективним варіантом виробництва, обігріву великих приміщень, їх забезпечення гарячою водою. Тріумфальна хода альтернативних джерел опалення очікувана і цілком зрозуміла. Більше 3 мільйонів будинків і виробничих приміщень в Японії працюють на теплових насосах. Показники Швеції вражають не менше – 500 тисяч будинків. За статистикою, до першого ремонту система служить близько 20 років. Неважко порахувати, скільки тисяч гривень вдасться заощадити. Термодинамічна ефективність обладнання NIBE очевидна. 1 витрачений кіловат електроенергії дозволяє отримати 3-4 кВт тепла. Це фантастичний показник. Отримання фінансової вигоди при нинішніх цінах в Україні на паливо і електрику цілком реальне. Промислові теплові насоси Нібе – це обґрунтована інвестиція, яка зберігає екологію і економить бюджет.

Прайс