Історія помпи тепла

Історія теплової помпи починається з періоду, коли винайдено холодильник. Вже в 1834 році, американець Яків Перкінс розробив перший холодильний компресор. Фізик Вільям Томпсон, більш відомий як лорд Кельвін, виявив в 1852 році, що холодильник також може бути використаний для опалення і що він потребує менше енергії, ніж прямі систем опалення через тепло, поглинене з навколишнього середовища. Основним положенням його роботи була також теорія Карно – тепла і опис теплообміну в працюючому двигуні в циклі Карно. Спочатку, дослідження і розробки, однак, були спрямовані на поліпшення роботи чілерів для отримання льоду та охолодження харчових продуктів. Перші патентні заявки, що відносяться до теплової помпи були здійснені в 1910 році, а перший тепловий насос для опалення був запущений в 1932 році в адміністративній будівлі в Токіо.

Перша велика теплова помпа була встановлена в Європі в 1938 році в Цюріху для опалення ратуші, з одержанням в якості джерела тепла з води річки.
У 1945 році була запущена в США робота над проектом теплових помп з підключенням до землі, як джерела тепла.В будівлі в Індіанаполіс вперше використано теплову помпу, в якій використовується грунтовий колектор в якості джерела тепла. Проведені ретельні випробування та дослідження, щодо роботи демонстраційного обладнання для того, щоб досягти високих результатів роботи теплових помп на місцях в якості джерела тепла і припущень для розрахунку.
Перші теплові помпи, що використовують землю як джерело тепла з’явилися в Європі в 70-х роках минулого століття. Ці насоси працюють як тепловий насос івикористовують грунтові води або горизонтальні теплообмінники в землі. У 1980 році був побудований перший дослідницький підрозділ геотермальних зондів, яким були характерні висока надійність і рентабельність. Наступив період початку масового використання наземних теплових помп. Тим не менш, через велике падіння цін на нафту в кінці 80-х різко знизився попит на ці пристрої. Починаючи з 1990 року, спостерігається неухильне зростання продажів нового обладнання, і в останні роки попит на теплові насосі знову значно збільшився.
Причина зростаючого попиту – це результат високих цін на енергоносії та пов’язане з екологічністю таекономічною ефективностю використання теплових насосів також висока надійність системи. Постійний розвиток технологій теплових помп зробили цю технологію опалення відрізняючою високою надійністюта можливостями. Цей факт також відомий інвесторам.

Про Nibe

Теплові помпи NIBE

NIBE-BIAWAR – як дочірнє підприємство на 100% належить компанії NIBE AB, Швеція, займається більш ніж 30 років розробкою, виробництвом та продажем енергоефективних систем теплових помп. NIBE-BIAWAR зі штаб-квартирою в Білостоці, має активну мережу дистриб’юторів, уповноважених інсталяторів та сервісну службу з обслуговування і самообслуговування виготовлених теплових насосів. Компетентні співробітники. Департамент поновлюваних джерел енергії, департамент технічної підтримки і послуг, регіональні менеджери продукції також представляють бренд NIBE – лідера в технології теплових помп в Польщі.. NIBE є одним з найбільших виробників теплових помп в Європі. Проектування і виробництво систем теплових помпи здійснюється під одним дахом. Теплові помпи(теплові насоси) NIBE – екологічно чисті системи і енергоефективні комплексні рішення, що використовують орієнтовані на майбутнє покоління технології в сучасному будівництві. Вимоги для будівництва опалення, водопідготовка, система вентиляції та охолодження в будівлі розвязуються комплексними системними рішеннями, використаними в теплових помпах NIBE.