fbpx

Історія створення теплового насоса

Історія теплового насоса починається з періоду, коли був винайдений холодильник. Уже в 1834 році, американець Яків Перкінс розробив перший холодильний компресор. Фізик Вільям Томпсон, більш відомий як лорд Кельвін, виявив в 1852 році, що холодильник також може бути використаний для опалення та він вимагає менше енергії, ніж прямі системи опалення і використовує тепло, поглинене з навколишнього середовища. Основним положенням його роботи була також теорія Карно і опис теплообміну в працюючому двигуні в циклі Карно. Перш за все, дослідження і розробки, однак, були спрямовані на поліпшення роботи чиллерів для отримання льоду та охолодження харчових продуктів. Перші патентні заявки, які стосуються теплового насосу були здійснені в 1910 році, а перший тепловий насос для опалення був запущений в 1932 році в адміністративній будівлі в Токіо.

Перший великий тепловий насос був встановлений в Європі в 1938 році в Цюріху для опалення ратуші, з отриманням в якості джерела тепла з води річки.

У 1945 році була запущена в США робота над проектом теплових насосів з використання землі, як джерела тепла. У будівлях в Індіанаполісі вперше використано тепловий насос, в якому використовується ґрунтовий колектор в якості джерела тепла. Проведені ретельні випробування і дослідження, про роботу демонстраційного обладнання для того, щоб досягти високих результатів роботи теплових насосів на місцях в якості джерела тепла і припущень для розрахунку.
Перші теплові помпи, які використовують землю як джерело тепла з’явилися в Європі в 70-х роках минулого століття. Ці насоси працюють як тепловий насос і використовують грунтові води або горизонтальні теплообмінники в землі. У 1980 році був побудований перший дослідний центр геотермальних зондів, для яких були характерні висока надійність і рентабельність. Настав період початку масового використання наземних теплових насосів. Проте, через велике падіння цін на нафту в кінці 80-х різко знизився попит на ці пристрої. Починаючи з 1990 року, спостерігається неухильне зростання продажів нового обладнання, і в останні роки попит на теплові насосі знову значно збільшився.
Причина зростаючого попиту – це результат високих цін на енергоносії а також екологічність і економічна ефективність використання теплових насосів. Постійне вдосконалення теплових насосів зробили цю технологію опалення дуже надійною. Цей факт також відомий інвесторам.

Про Nibe

Теплові насоси NIBE

NIBE-BIAWAR – як дочірнє підприємство на 100% належить компанії NIBE AB, Швеція, – займається більш ніж 30 років розробкою, виробництвом та продажем енергоефективних систем теплових помп. NIBE-BIAWAR зі штаб-квартирою в Білостоці, має активну мережу дистриб’юторів, уповноважених інсталяторів та сервісну службу з обслуговування і самообслуговування виготовлених теплових насосів. Компетентні співробітники. Департамент поновлюваних джерел енергії, департамент технічної підтримки і послуг, регіональні менеджери продукції також представляють бренд NIBE – лідера в технології теплових помп в Польщі. NIBE є одним з найбільших виробників теплових помп в Європі. Проектування і виробництво систем теплових помпи здійснюється під одним дахом. Теплові помпи (теплові насоси) NIBE – екологічно чисті системи і енергоефективні комплексні рішення, що використовують орієнтовані на майбутнє покоління технології в сучасному будівництві. 

Комплексні системні рішення при установці теплових насосів NIBE відповідають сучасним вимогам для систем опалення, водопостачання, вентиляції та охолодження


Прайс