fbpx

Особливості вибору і експлуатації теплового насоса, що працює від повітря

Повітряний тепловий насос – сучасний пристрій, який швидко прогріває приміщення конвективним методом. Теплова ефективність висока, витрати знижуються в 4-5 разів.

Як це працює?

Схема функціонування насоса чимось нагадує кондиціонер. Однак відмінність є, і досить серйозна. Тепловий насос повітря-повітря створювався для опалення кімнати, тоді як кондиціонер забезпечує охолодження приміщення. Пояснимо принцип дії в загальних рисах:

 • Навіть при температурі нижче нуля повітря зберігає невеликий запас енергії. Окремі різновиди вміють бездоганно працювати при температурі -15 градусів і нижче.
 • По розташованому всередині контуру теплового насоса циркулює фреон. Він постійно випаровується, завдяки чому поглинається певна кількість тепла. Спеціальний блок-випарник прискорює процес, сприяє перетворенню холодоагенту на газоподібний стан.
 • Компресор – ще один важливий елемент теплопостачання. В компресор фреон надходить у вигляді газу. Тиск зростає, холодоагент сильно нагрівається і впорскується в конденсатор. Щоб спростити запуск компресора при низьких температурах, компресор має форму спіралі.
 • Конденсатор – пристрій, що розташований у внутрішньому блоці. Конденсатор виконує функції теплообмінника. Газ конденсується на стінках, віддає теплову енергію. Повітряний тепловий насос розподіляє тепло за таким же принципом, як спліт-системи.
 • Коли мова йде про нагрівання багатоквартирних будинків, промислових, складських приміщень, можна організувати канальний розподіл гарячого повітря.

На продуктивність системи впливає температура за вікном. Чим прохолодніше на вулиці, тим менш ефективно працює станція. Більшість моделей вже не зможуть виробляти тепле повітря, коли температура за вікном досягла позначки -25 градусів. Для компенсації таких ситуацій домовласники встановлюють резервний опалювальний прилад. Він дозволить перебувати в теплі в будь-який час року.

Кондиціонер, тепловий насос: у чому відмінність?

Насоси категорії повітря-повітря часто порівнюють з кондиціонерами. Тим часом, вони все ж таки мають разючі відмінності в продуктивності, та й конструкція теж різна. Розглянувши технічні характеристики в деталях, ви ніколи не сплутаєте ТН з кондиціонером:

 • Продуктивність. Тепловий насос повітря-повітря для опалення будинку працює саме на нагрів. Якщо ж говорити про кондиціонування, ефективність набагато нижче у порівнянні з традиційним кондиціонером.
 • Економічність. На перший погляд, інверторні кондиціонери здаються економними. Але навіть вони витрачають більше електроенергії, ніж теплові агрегати. 1 кВт електроенергії дозволяє отримати від 3 до 5 кВт тепла.
 • Галузь застосування. Кондиціонери забезпечують відмінну вентиляцію, тоді як повітряні теплові насоси Mitsubishi Electric і будь-які моделі Nibe забезпечують хороший нагрів приміщення протягом всього року. Окремі модифікації можна використовувати для охолодження.

Чому купівля теплового насоса – це вигідно?

Монтаж опалювального насоса – розумний вибір кожного українця, який хотів би економити. Пристрої привертають увагу високим коефіцієнтом тепловіддачі і швидкою окупністю. Серед інших причин придбати ТН варто відзначити:

 • Універсальність. Завжди можна підібрати систему для опалення в залежності від площі приміщення, поставлених задач і пори року.
 • Екологічність. І японські Mitsubishi electric Zubadan (Мітсубісі Зубадан), і шведські Nibe Aria дозволяють повністю відмовитися від вугілля, природного газу, які засмічують довкілля шкідливими продуктами горіння.
 • Простота монтажу. Зібрати опалювальну систему за готовою схемою нескладно. Деякі народні умільці навіть вдаються до самостійного виготовлення насосів. Хоча такий варіант не рекомендується з багатьох причин.
 • Висока пожежна безпека. При отриманні тепла не використовується пальне. А значить, навіть серйозні поломки не зможуть призвести до займання.
 • Доступна вартість. Системи заводського виготовлення доступні кожному українцю, який хотів би подбати про тепло і домашній затишок.
 • Зручність експлуатації. Всі елементи теплового насоса влаштовані просто. Навіть користувач-початківець впорається з обслуговуванням компресора.

Організувати опалення в невеликій кімнаті? Для цього досить купити спліт-систему, виконати її монтаж. На внутрішній стіні встановлюється конвектор, зовнішній модуль розміщується на фасаді. Коли виникає необхідність обігріти 2-3 і більше приміщень, без додаткових каналів для розподілу повітря не обійтися. У такого опалювального приладу, як тепловий насос повітря-повітря, принцип роботи дуже простий і вже розглядався вище. Залишається додати, що система функціонує на вбудованій автоматиці. Тому користувачеві не доведеться приділяти багато часу налаштуванню системи. Єдине, що може знадобитися через декілька років – заміна повітряного фільтра. Певні недоліки у теплових насосів теж є. Втім, як і у будь-яких інших приладів. Більшість моделей створюють невеликий шумовий фон. Хоча до нього швидко звикаєш. Ефективність системи безпосередньо залежить від погоди на вулиці. І якщо зовнішня температура знижується, споживання електроенергії зростає. Простежується залежність від електропостачання. При відсутності харчування опалення працювати не буде. Але можна придбати генератор.

Який опалювальний пристрій вибрати?

Для тисяч українців, які все ще гріються електрокотлами, твердим паливом, гозовими котлами, шведський бренд NIBE випустив надійну альтернативу. Не тільки Україна, але і вся Північна Європа переходить на теплові насоси типу повітря-повітря. Це не диво, а звичайна фізика. Точніше, термодинаміка. Влітку тепловий насос використовується в якості кондиціонера, а взимку забезпечує комфортну температуру, наповнюючи будинок теплом. За статистикою, після установки такої системи комунальні витрати зменшуються на 50-60%. Є можливість об’єднання з бойлером або водяною системою опалення для максимальної ефективності та економії. Унікальний дизайн і невеликі розміри – ще одна причина, чому теплові насоси NIBE так подобаються жителям Європи. Стати одним з користувачів сучасної техніки NIBE можете і ви. Для цього достатньо зробити замовлення на сайті офіційного дистриб’ютора NIBE в Україні або зателефонувати нам. У каталозі вказана ціна і технічні характеристики кожного приладу. Але якщо у вас з’явилися питання під час вибору оптимального варіанту опалення, ви завжди зможете отримати професійну консультацію фахівців teploeco.com.ua  Бажаємо приємних покупок і затишку в будь-який час року!

Прайс